Zapraszamy do naszej webinarowej przestrzeni wszystkich, którzy chcą przyjrzeć się rodzinnym zaklęciom, zamkniętym w słowach lub zdaniach, powtarzanych jak mantra, w które wyposażają nas w dzieciństwie rodzinne domy. Z nimi idziemy w dorosłość – one stają się naszym wewnętrznym oprogramowaniem. Mogą ułatwiać lub bardzo utrudniać życie. Są jak potężne koleiny, w których się poruszamy, często nieświadomie. Czy tak musi być? Warto poznać swoje „zaklęcia”. Sprawdzić, czy nam służą, czy wręcz przeciwnie. Świadomość daje wybór i możliwość transformacji. Właśnie o tym będzie to spotkanie.
Czy jako dziecko słyszałeś/aś może takie zdania: “dzieci i ryby głosu nie mają”; „chłopaki nie płaczą”; “nie rób kłopotu”, „nie wydziwiaj”; co wolno wojewodzie, to…” – poznajesz coś?
Takie słowa są jak zaklęcia. Mogą odebrać głos i przyczyniać się do cierpienia, mogą zamrażać emocje i „unieruchomić” nas na lata. Tak nie musi być! Jeśli wiemy, co nas blokuje, co nam nie służy, możemy zacząć proces zdejmowania z nas rodzinnych zaklęć. Żeby to było możliwe, warto dowiedzieć się, jakie są te zaklęcia. Proces zaczyna się bowiem od zauważenia, od uświadomienia sobie, w jakich słowach i przekonaniach zostaliśmy uwięzieni.
W czasie webinaru poszukamy odpowiedzi na pytania:
- Co to znaczy, że słowa nas stwarzają?
- W jaki sposób słowa budują naszą tożsamość?
- Jak słowa budują wzorce myślenia i działania?
- Jak sobie pomóc i jak dogrzebać się do swoich przekonań o sobie, innych ludziach i świecie – jak dogrzebać się do swoich kolein?
- Jak zrobić krok od uświadomienie sobie do transformacji?
- Jak tworzyć dla siebie nową rzeczywistość i jak uwolnić się od zaklęć?
Opowiemy też i o schematach i o narzędziach, które połączone pozwalają zmienić nasze podejście do rodzinnych „zaklęć”. A to w efekcie przynosi więcej luzu, radości i po prostu lepszego życia.
A przy okazji przedstawimy książkę autorstwa Agnieszki Kozak i Jacka Wasilewskiego „Uwięzieni w słowach rodziców”
Dzięki uprzejmości wydawnictwa SENSUS, które patronuje temu webinarowi, mamy dla osób uczestniczących w spotkaniu w czasie rzeczywistym kilka książek, które rozdamy w prezencie.
I zrobimy to z radości.
Dla kogo?
Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę na zatrzymanie się nad mocą słów, które na nas działają od wczesnego dzieciństwa. Wszystkich, którzy chcą swoim własnym dzieciom spakować do „życiowej walizki” wspierające przekonania, które pomogą radzić sobie z wyzwaniami i traktować siebie jak wartościowego człowieka. Także wtedy, kiedy robimy coś mniej, niż doskonale.